Nartorolki - rolki terenowe

Dopasowanie nartorolki

1. Dopasowanie nartorolki do użytkownika

Przed rozpoczęciem użytkowania nartorolek należy dopasować je idealnie do swojej stopy i łydki oraz buta w którym zamierzamy jeździć. Jest to niezbędne aby prawidłowo i komfortowo jeździć na rolkach, jak również chroni je przed zniszczeniem z powodu nieprawidłowego użytkowania. Za pomocą jednego klucza imbusowego dopasowujemy całą nartorolkę.

2. Regulacja trzymania palców

Uchwyt palców mocowany jest za pomocą dwóch śrub. Ruszając uchwytem palców przód-tył dopasowujemy długość buta, rozszerzając uchwytem palców prawo-lewo dopasowujemy je do szerokości stopy. Uchwyt palców należy ustawić stożkowo, aby but był dobrze trzymany i nie wysuwał się
But jest stabilny dzięki obejmom a nie paskom, które mają na celu jedynie dodatkowe zabezpieczenie. Za pomocą klucza imbusowego dokręcamy obejmę palców w odpowiednich dla nas miejscach. Podczas użytkowania stopę wkładamy od pięty do palców.

3. Regulacja pięty

Długość rolki możemy doregulować poprzez obejmę pięty. Należy odkręcić obejmę i doregulować do buta. Cofając wydłużamy rolkę, przesuwając do przodu skracamy. Szerokość możemy regulować zaginając lub odginając boczne blaszki.

4. Regulacja pasków

Najpierw przewlekamy paski przez dwa otwory.
Aby dobrze dopasować paski do swojej stopy należy przewlec rzepy przez otwór po drugiej stornie i zapiąć je tak aby ich odcinki stykały się na całej długości. Następnie dociągamy pasek po stronie przeciwnej po czym odpinamy rzep, a taśmę przewlekamy przez trzeci otwór.
Następnie zabezpieczamy taśmę przewlekając ją z powrotem przez pierwszy otwór.
Paski nie powinny być skręcone ani niedokładnie przyczepione. Jeżeli nie będziemy zmienić już położenia pasków nadmiar taśmy możemy odciąć i opalić.